Dizi

Dizi

İNSANLARIN MECBUREN evde kaldığı şu günlerde onları eğlendirecek bir şey yapmak isterdim. Ulaşması en kolay ve vakit geçirmek için en çok başvurulan ekrana yönelik bir şey olmalı. Mesela bir dizi çekmek isterdim evet sürükleyici ve tutucu. Her haftaki bölümü de canlı yayınlanacak bir dizi. Ülkenin her şehrinden kareler barındıracak. Kadroyu da geniş tutmak isterdim olabildiğince kalabalık. Hem şu işsizlik zamanı istihdam sağlayarak ekonomiye de katkı sağlardım.

Bir cuma namazı dizisi çekmek isterdim her hafta. Yaşlılar ve küçükler iç çekip seyreder. Her bölümü canlı yayınlanacak bir dizi. Şöyle doğudan batıya an an ezanların, tekbirlerin, rükû ve secdelerin, sosyal mesafeli safların karelerini barındıran. Titiz bir yapım olurdu hani ekipte hasta bulunmayan. Maksat eğlensindi insanlar, bir an şu kasavet dağılsındı, dünya yüzümüze gülsün, biraz dizi ekran görsündü gözlerimiz.

Her bölümde farklı camilere girsindi set ekibimiz. Bir uçtan bir uca ülkemin yörelerinde bir buçuk saatte bitsindi her bölüm. Hiç reklam almazdım kesilmesindi güzelim sahnesi. Oyuncular içindi aslında bu dizi –yoktu reyting kaygısı.

Şahane bir final de planladım, tatmin edici bir son hani. Tam bir şenlik olsun, akılda soru içeride hüzün olmasın. Özel bir gün seçerdim yılda bir kere gelen, kaçırdın mı bir sene beklenen. Bayram namazı ile bitirirdim dizimi. Büyük küçük camilerden, saf durulmuş meydanlardan, parklardan sahneler içeren. Bundan sonra başka yapımlarda buluşmak temennisiyle dağıtırdım ekibi.

Destan Şahlan
Latest posts by Destan Şahlan (see all)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.