My name is Nur

My name is Nur

Ben nurum, nurcuyum. Evet, nurculuk da yapıyorum ve ben terörist değilim.

Bir film vardı: My name is Khan. Muhtemelen çoğumuz izlemiştir bu filmi. Filmde başrol oyuncusu böyle bağırıyordu: “Benim adım Khan, ben terörist değilim.” Amerika başkanına bağırıyordu film icabı. Ama onu bağırtan şey, eşinin söylemesiydi. Çocukları öldü ve eşi kocası müslüman diye çocuğunun öldüğünü sandı. Amerika başkanına “Benim adım Khan, ben terörist değilim” demesini istedi. Khan da uzun uğraşlar sonucu başardı bunu.

Sanırım şimdi de benden aynını istiyorlar. Sırf nurcu kimliğim var diye, ben nurcuyum ve terörist değilim dememizi. Derdiniz bu değil. Bunu da çok iyi biliyorum. Herhangi bir tarafa taraftar olduğumdan da değil bunlar. Aksine herhangi bir taraftarlığım olmadığından. Ya bizim yanımızda olun ya da karşıda hapiste çürüyenlerin yanında.

Biz sadece gelecek nesillerin imanlı ve ahlaklı olmasını, metrobüste yaşlılara yer verecek bir şefkata sahip olmasını istiyoruz. Sadece bilgisayar başında mutluluğu aramayan bir nesil. Birbirlerine kardeşçe bakabilecekleri bir nesil. Biz insan gibi insan, adam gibi adam bir nesil istiyoruz. Hani bir laf var ya, işte eskiden erkek evine ekmek götürene denirdi, şimdi etrafa laf atan serserilere deniliyor diye. İşte biz serseri değil adam yetiştiriyoruz. Onlara yerine göre hareket etmeyi öğretiyoruz. Yemeği sağ elle yemesini öğrenirken, sadece namus, vatan, bayrak ve iman için kavga etmeyi. Onun haricinde itidali öğretiyoruz. Ben ve biz. Yani hakiki nur talebeleri… Yaşatmaya çalışmak hedefimiz. Yaşatmak bile bizim elimizde değilken, sanki tüm iradeler bizim elimizdeymiş gibi, bizi neredeyse terörist ilan ettiniz.

Tekrar tekrar söylüyorum: Benim adım Mehmet ve ben terörist değilim…

Mehmed Solmaz
Latest posts by Mehmed Solmaz (see all)
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.