Bence bu yazıyı okumayın!

Bence bu yazıyı okumayın!

Ben hiç pizza sevmem, yemem de zaten derken mutfakta pizza kutusunun durduğunu kimseye söylememe gerek yok değil mi?

Hadi canım küçükken annen de mi hiç yapmadı? Israrlarına dayanamadığı için en yakın fırından hamur aldırıp üstüne istediğin her şeyi koyup fırına atmadı mı? Sen de afiyetle yemedin mi?

Ben yemedim!

Valla bilmiyorum.

Sosyal medya modası, pizza ile ilgili yazılar dolaşırken galiba ne kadar da beynimizi yıkadıklarından bahsediyorlar sanırım.

Okumadım.

Okumayı çok sevdiğim halde o yazıyı okumadım, belki çok doğru şeyleri paylaştılar, belki nokta atışı yaptılar, bilmiyorum okuyamadım.

Hani bir şeyleri eleştirirken bile onun içinde olduğumuz şu garip dönemde herkes aynı şeyi paylaşırken, üzerine yorum eklemezken, bir tık ile kendi varlığını ispat etmeye çalışırken kendimi zorlasam da okuyamıyorum.

Beyin tutulması yaşıyor gibiyiz. Böyle bir tabir var mı onu da bilmiyorum ya, yoksa da uydurmuş olayım nasıl olsa iki gün sonra, yok pardon iki dakika sonra unutulur.

Milletçe Alzheimer olmuş gibiyiz. Birkaç ay önce paylaşılan resimler yazılar hiç görülmemiş, hiç okunmamış gibi tekrar tekrar paylaşılıyor ya, bir de o kadar tepki verilen durumların içinde görüyorum ya o kişileri şaşıp kalıyorum. Gördüklerinde;

-Aaa!, -Yaa! , -Bak sen öyle miymiş?, -Hadi canım!

diye tepkiler verip, dönüp kendi sayfasına bile bakmayan bir güruh var. Evet ya var, kendi sayfasına dönüp baktığında ona da şaşırıyor.

Babaannem gibi ki kendisinin hafızası çok güçlü olmasına rağmen 90 yaşında son görüştüğümüzde beni tanımamıştı. Sonra kim olduğumu söylediğimde büyüdüğüme şaşırıp “Anam yavrum, sen Ahmet’imin kızı mısın?” demişti. İki dakika sonra Ahmet’in kim olduğunu anlatmıştık, sonrası malum işte…

Tamam insanız, unutmanın diğer adımız olduğunu biliyoruz da, her şey bu kadar kayıt altına alınırken ve birazcık, çok azıcık karşılaştırma yapıp bi’ kontrol mu etsek kendimizi?

Çoğunluğu yererken o çoğunluğun içinde olmak hiç mi rahatsız etmiyor kimseyi?

Şimdi dönüp önce kendimi kontrol edeyim değil mi?

Başlık neydi?

Belgin Çakır
Latest posts by Belgin Çakır (see all)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.